Z potrzeby serca… Bochnia dla Niepodległej

• By az
  • 19 listopada, 2018

16 listopada odbyła się  gra miejska “Z potrzeby serca… Bochnia dla Niepodległej, podczas której uczniowie mogli przenieść się w czasie by wziąć udział w wydarzeniach, które miały miejsce w Bochni na przełomie XIX i XX w  oraz w okresie I wojny światowej. Uczestnicy gry w ramach wykonywanych zadań musieli między innymi: zgłosić się na ochotnika do formowanych Legionów, przenieść list do rannego żołnierza przebywającego w szpitalu miejskim, sporządzić spis zniszczeń dokonanych przez wojsko rosyjskie w budynku Gimnazjum czy odebrać przysięgę na wierność Polskiej Komisji Likwidacyjnej od żołnierzy stacjonujących w koszarach w Bochni. W grze wzięło udział 8 drużyn: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni, PSP Nr 7, 1 LO Bochnia, II Liceum Ogólnokształcące w Bochni, Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni, Zespół Szkół nr 3 w Bochni-Ekonomik oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie.

Najlepszą drużyną okazała się drużyna naszej szkoły w składzie: Agnieszka Stańdo, Andżelika Mróz, Anna Opoka, Michał Marszałek i Filip Despet. Gratulujemy!!!