MATURA 2021

Informacja o egzaminie maturalnym przeprowadzanym w maju 2021 r. (w terminie głównym)

Harmonogram zbiorczy egzaminu maturalnego w 2021 r. – Pobierz PDF

W 2021 r. egzamin maturalny (sesja główna) będzie przeprowadzany od 4 do 21 maja.

Harmonogram i wykaz sal podczas matury 2021

- pobierz harmonogram  i wykaz sal – PDF

Termin dodatkowy matury 2021

W szczególnych przypadkach losowych lub zdrowotnych można zdawać maturę w terminie dodatkowym.

1. W szczególnych przypadkach losowych lub zdrowotnych, uniemożliwiających przystąpienie do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, na udokumentowany wniosek absolwenta lub jego rodziców (załącznik 6.), może wyrazić zgodę na przystąpienie przez absolwenta do egzaminu maturalnego  z tego przedmiotu lub przedmiotów w terminie dodatkowym (w czerwcu 2021 r.).

2. Wniosek, o którym mowa w pkt 1., absolwent lub jego rodzice składają do dyrektora szkoły, w której absolwent przystępuje do egzaminu maturalnego, nie później niż w dniu, w którym odbywa się egzamin maturalny z danego przedmiotu. Dyrektor szkoły uzupełnia ww. wniosek, wpisując w tabeli „Uwagi dyrektora szkoły” rodzaj dostosowania warunków/formy przeprowadzania egzaminu – jeżeli dotyczy. Dyrektor szkoły przekazuje wniosek wraz z załączonymi do niego dokumentami dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej nie później niż następnego dnia po otrzymaniu wniosku.

Procedura:

Maturzysta, który nie może przystąpić do egzaminu maturalnego w terminie regulaminowym i chce przystąpić w terminie dodatkowym, powinien wykonać następujące czynności:

a. Najpóźniej w dniu egzaminu należy złożyć do dyrektora szkoły wniosek załącznik nr 6. – proszę również powiadomić szkołę o takim fakcie telefonicznie.

b. Wniosek  w przypadku osób przebywających w kwarantannie wniosek można wysłać na adres mailowy szkoły wraz ze stosownym załącznikiem  – zs3@powiat.bochnia.pl.

c. Załączniki można wysłać w formie skanu lub zdjęcia( jeśli rodzinna przebywa w kwarantannie). Wiadomość proszę zatytułować „egzamin maturalny termin dodatkowy”. Wniosek musi być kompletny i podpisany w stosownych
miejscach.

d. Załącznik z informacją o przebywaniu w kwarantannie powinien być poświadczony przez Sanepid lub lekarza.

UWAGA!
Ponieważ nie będzie możliwości złożenia wniosku (z załącznikami) osobiście , ani drogą pocztową jeżeli przebywacie w kwarantannie , należy przesłać skany lub zdjęcia tych dokumentów na adres mailowy szkoły: zs3@powiat.bochnia.pl

3. Dyrektor OKE rozpatruje wniosek w terminie 2 dni od dnia jego otrzymania. Rozstrzygnięcie dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej jest ostateczne.

4. Dla absolwentów, którzy uzyskali zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej na przystąpienie do części ustnej lub części pisemnej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie dodatkowym, egzamin maturalny jest przeprowadzany:

a. w terminie określonym w komunikacie dyrektora CKE o harmonogramie, opublikowanym na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

b. w miejscu wskazanym przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej; informację o miejscu przeprowadzenia części ustnej lub części pisemnej egzaminu maturalnego w terminie dodatkowym dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej ogłasza na stronie internetowej okręgowej komisji egzaminacyjnej w ostatnim tygodniu maja.

5. Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie dodatkowym odbędzie się w dniach od 1 do 16 czerwca 2021 r.