POWER 2019

Zespół Szkół nr 3 w Bochni realizuje projekt  finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Realizowany projekt o nr  2019-1-PL01-KA101-063233 o nazwie ”Kompetencje językowe – kluczem do rozwoju nauczyciela”.

Dofinansowanie projektu -  145 000 PLN.

Główne cele projektu to:  podniesienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, wsparcie profesjonalnego rozwoju nauczycieli, zwiększenie motywacji a jednocześnie satysfakcji z wykonywanej pracy, nawiązanie kontaktów z nauczycielami z innych krajów w celu współpracy projektowej, wymiana doświadczeń z innymi nauczycielami w zakresie nauczania danego przedmiotu, wdrożenie innowacji pedagogicznej - np. klasa z rozszerzonym programem języka angielskiego, kształtowanie/poszerzanie oraz promowanie świadomości międzykulturowej, umożliwienie wymiany doświadczeń pedagogicznych, dobrych praktyk i wiedzy w międzynarodowym środowisku, np. poprzez organizowanie video lekcji,  dzielenie się refleksjami na temat własnych technik i metod nauczania różnych przedmiotów, budowanie bazy narzędzi dydaktycznych przydatnych w nauce języka obcego, poszerzanie wiedzy w zakresie metodyki nauczania przedmiotu. Zakładane efekty twarde Europejskiego Programu Rozwoju Szkoły na lata 2018 – 2023, w kwestii doskonalenia kadry to wsparcie dla ok. 40 nauczycieli Szkoły w ramach projektów mobilności w latach 2018-2023, liczba certyfikatów otrzymanych przez nauczycieli w ramach projektów – 40 szt. Liczba innych zaświadczeń potwierdzających kompetencje zawodowe, otrzymane przez nauczycieli w ramach projektów UE – 40 szt. Efekty miękkie to podniesienie poziomu sprawności językowej nauczycieli do poziomy biegłej komunikacji.