Zajęcia wspomagające od IX 2021

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dało możliwość dyrektorowi szkoły zorganizowania w szkole, w technikum i BS tzw. zajęć wspomagających z przedmiotów ogólnych dla uczniów.

Dyrektor w porozumieniu z Radą Pedagogiczną ustala z jakich przedmiotów te godziny będą i w jakiej ilości. Wstępnie proponujemy, w technikum, wspomóc matematykę i język polski – po 5 godzin każdy przedmiot w każdym oddziale, a dla klas maturalnych po 10 godzin na w/w przedmioty, jako przedmioty zdawane obowiązkowo na maturze i stwarzające uczniom różnorakie problemy w opanowaniu materiału.
W Szkole Branżowej będą to również matematyka i j. polski, jako przedmioty mające wpływ na wiedzę ogólną uczniów, przydatną również na egzaminach zawodowych.
Zajęcia te będą prowadzone przez nauczycieli uczących tych przedmiotów w danym oddziale, w godzinach poza planem lekcji i będzie to 1-2 godzin w tygodniu. Zajęcia są dobrowolne, bez ocen i mają przede wszystkim uzupełnić braki z okresu nauki zdalnej.

Aby dany oddział mógł mieć takie zajęcia wspomagające z danego przedmiotu, musi być co najmniej 10 uczniów chętnych i pisemnie zdeklarowanych.
Zajęcia będą prowadzone tylko do 22.12.2021 r.

Nauczyciele i wychowawca obecnych klas I,II i III technikum oraz I i II szkoły branżowej zwrócą się do uczniów i rodziców z prośbą o pisemne zadeklarowanie się, w jakich zajęciach chce się uczestniczyć od września 2021 r.

Wstępną deklarację można wychowawcy przesłać poprzez wiadomość w e-dzienniku, zawierająca treść deklaracji.

Pisemną wersję należy złożyć najpóźniej w dniu rozdania świadectw czyli 25 czerwca br.
Uczniowie pełnoletni na dzień 23.06.2021 r. podpisują deklarację samodzielnie.

DEKLARACJA UCZESTNICTWA UCZNIA W ZAJĘCIACH WSPOMAGAJĄCYCH – POBIERZ.