Wieczorek Poetycki Adama Mickiewicza

• By ml
  • 11 grudnia, 2015

W czwartek  10. 12. 2015 r. odbył się w Bibliotece szkolnej Poranek Poetycki  Adama Mickiewicza. Program przygotowany przez uczniów naszej szkoły przypominający twórczość i sylwetkę poety Adama Mickiewicza został zorganizowany z okazji 160 rocznicy śmierci Adama Mickiewicza.

,,Mówić o Mickiewiczu, to znaczy mówić o pięknie, słuszności i prawdzie, to znaczy mówić o sprawiedliwości, której był żołnierzem, o obowiązku, którego był bohaterem, o wolności, której  był apostołem i o oswobodzeniu, którego jest zwiastunem”. (Wiktor Hugo).

Program przygotowany przez młodzież klas II TEa, II TEc, II TEd pod opieką p. Marii Więcek i p. Renaty Krawczyk miał na celu przybliżyć postać Adama Mickiewicza –niepospolitego człowieka, poety i bohatera legendy. Młodzież klasy II TEa, II TEc, II TEd zaprosiła uczestników Programu Poetyckiego do podróży po świecie sonetów, miłosnych liryków i poematów naszego wybitnego wieszcza narodowego: ,,Otworzymy karty jego ksiąg, zajrzymy niedyskretnie do wspomnień, prywatnej korespondencji i … odkryjemy Adama Mickiewicza na nowo. Spróbujmy więc dziś, wspólnie z poetą, odbyć wędrówkę w czasie i przestrzeni. Przeniesiemy się do epoki, w której żył i tworzył, odwiedzimy miejsca, w których mieszkał lub bywał”.