Integracja Młodzieży Tischnerowskiej

• 12 grudnia, 2010

25 listopada 2011r. – z wizytą do Bochni przybyła 45-osobowa grupa uczniów klas pierwszych Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera  z Chrzanowa wraz z opiekunami w ramach „Integracji Młodzieży Tischnerowskiej”.

Uczniowie klasy 2 TEe (technik obsługi turystycznej) zaprosili młodzież  na krótkie zwiedzanie ciekawych miejsc znajdujących się w Bochni. Uczniowie mogli się w ten sposób wykazać umiejętnościami przewodnika, a także w interesujący sposób przekazać informacje związane z Bochnią i okolicami. Głównym punktami, jakie zostały zaprezentowane to m.in. Bazylika Świętego Mikołaja, Dzwonnica, Bocheński Rynek, Planty Salinarne, a także Szkoła Muzyczna oraz pomnik Generała Okulickiego. Po oprowadzeniu przez nas, gimnazjaliści odwiedzili Muzeum Motyli gdzie mile spędzili czas. Następnie udaliśmy się do Naszej Szkoły gdzie czekał już na nas w szkolnej bibliotece słodki poczęstunek i gorąca herbata przygotowana przez klasę 3TEc i 1 TE d. Podczas pobytu w szkole gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą kształcenia szkoły, wyposażeniem pracowni, jak i mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach. Kolejnymi punktami, jakie na nich czekały to spotkanie z okazji 90 – lecia Młodzieżowego Ruchu PCK oraz dni HDK, zakupy w Galerii „Rondo”. Całość wycieczki dopełnił zjazd i całonocny pobyt w Bocheńskiej Kopalni Soli.

Wszyscy gimnazjaliści byli bardzo zachwyceni, tym bardziej, że po raz pierwszy oprowadzała ich i opiekowała się nimi młodzież, pod czujnym okiem opiekunów. Tego typu integracja odbyła się po raz drugi w Naszej Szkole dzięki czemu uczniowie mogą zaprezentować swoje umiejętności, jak i promować szkołę, Bochnię i jej okolice.