Ciekawy kurs baristyczny

• By ml
  • 8 grudnia, 2014

W dniu 2 grudnia grupa entuzjastów kawy  z klas I Tec i III Tec była na wycieczce połączonej z podstawowym kursem baristycznym w Małopolskiej Szkole Baristów Expert Cafe w Krakowie. Założycielem i właścicielem szkoły jest ekspert kawowy –  Pani Renata Lebiedzka. Młodzież miała możliwość poznać historię kawy, zobaczyć prawdziwe drzewo kawowca, młynki i ekspresy nie tylko te nowoczesne lecz również te  z ubiegłego wieku. Mogli obejrzeć  wykonanie perfekcyjnie zaparzonego espresso. Kolejnym etapem kursu były ćwiczenia praktyczne, podczas których uczestnicy  zgłębiali sztukę parzenia kawy espresso i spieniania mleka. Sporządzali na bazie espresso  m.in. kawę latte, latte macchiato i cappuccino. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sztuka LATTE ART  czyli malowania wzorów przy pomocy piany mlecznej. Dostępność różnych mieszanek kawowych i urządzeń do przygotowania kawy na rynku gastronomicznym jest bardzo duża, ale to za mało. Najważniejszy jest dobrze przygotowany barista z artystycznymi  umiejętnościami aby kawą można było się delektować. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematyką baristyki  i kolejnymi etapami  kursu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto było wybrać się na tego typu wycieczkę, a filiżanka dobrze zaparzonej kawy jest już w dzisiejszych czasach sztuką.

Opiekun: Joanna Ludew