Szlachetna Paczka w naszej szkole

• By ml
  • 18 grudnia, 2017

W listopadzie 2017 roku uczniowie klasy II TE f w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych postanowili dołączyć do Ogólnopolskiej Akcji Świątecznej Pomocy SZLACHETNA PACZKA. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego  rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. To system pomnażający dobro, łączący w przemyślany sposób tysiące ludzi: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.

Uczennice na terenie szkoły zorganizowały zbiórkę artykułów żywnościowych i środków czystości. Ponadto rozprowadzały samodzielnie przygotowane cegiełki, z których dochód przeznaczyły na zakup węgla dla wybranej rodziny. Dzięki ofiarności Uczniów, ich Rodziców i Nauczycieli udało się zgromadzić 11 kartonów z żywnością, środkami czystości i innymi potrzebnymi rzeczami oraz zakupić 1 tonę węgla. Wszystkie prezenty zostały spakowane, opisane i przekazane wolontariuszom do magazynu podczas FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI – WEEKENDU CUDÓW, skąd dotarły  do adresata. Przekazanie odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Czaja i Angelika Szczęśniak. Opiekunem całego przedsięwzięcia była p. Aneta Porwisz

Początek grudnia był doświadczeniem jak Paczka łączy ludzi, którzy chcą pomagać innym i ile radości daje pomaganie.Wiedzcie, Drodzy Darczyńcy, że do pudeł między cukier i mąkę, między pastę do zębów i zimowe buty włożyliście poczucie godności, radość i nadzieję, że będzie dobrze. Obdarowana rodzina z pewnością to poczuje.

Dziękujemy!!!

Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy  i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Wspólne przygotowanie paczki to:

• świetny pomysł na integrację klasy,
  • dobry scenariusz praktycznej lekcji na temat społeczeństwa obywatelskiego,
  • okazja do zaangażowania w akcję całego środowiska: kadry nauczycielskiej, uczniów i ich rodziców,
  • wzmocnienie wizerunku szkoły jako miejsca otwartego na nowatorskie inicjatywy społeczne oraz aktywnie działającego na rzecz lokalnej zbiorowości,
  • pomysł na wolontariat wśród uczniów, którzy w akcji uczą się pracy w zespole i odpowiedzialności za powierzone zadania,
  • satysfakcja z udziału w akcji, która pomaga skutecznie i z klasą!

Wszystkim Darczyńcom, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy!