„ Szkoła Promująca Założenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”

• 18 grudnia, 2010

Grono Pedagogiczne wraz z Młodzieżą Zespołu Szkół Nr3 im. ks. prof. J. Tischnera w Bochni, aktywnie włączyło się w realizację projektu Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Podjęte przez nas działania miały na celu kształtowanie świadomości zdrowotnej, ekologicznej jak i kulturalnej młodego pokolenia, za które wspólnie jesteśmy odpowiedzialni. W roku szkolnym 2011/2012 i koniec roku szkolnego 2010/2011 spełnialiśmy wymagania dotyczące drugiej edycji konkursu Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem i wykazaliśmy się podjętymi działaniami. Dnia 13 grudnia2011 roku w Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Tarnowie w ramach realizacji projektu„ Szkoła Promująca Założenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”, odbyło się podsumowanie konkursu. Szkoła spełniając kryteria konkursu, otrzymała wyróżnienie. Kryteria konkursu: 1. Realizacja projektów upowszechniających zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem; 2. Edukacja zdrowotna uczniów i pracowników; 3. Tworzenie w szkołach środowiska fizycznego sprzyjającego zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników.