Powiatowa Akademia z okazji Honorowego Krwiodawstwa

• By ml
  • 30 listopada, 2017

W czwartek 23 listopada br. w Zespole Szkół Nr  3 w Bochni odbyła się Uroczysta Rejonowa Akademia z okazji “Dni Honorowego Krwiodawstwa” Polskiego Czerwonego Krzyża.

Przybyłych na uroczystość gości i krwiodawców przywitał Prezes Zarządu Okręgowego PCK w Bochni Pan Jan Poznański. Podczas Akademii zostały wręczone liczne odznaczenia za wybitne osiągnięcia w Honorowym Krwiodawstwie, za długoletnie, bezinteresowne oddawanie krwi,  za najpiękniejszy dar humanitarny z własnej potrzeby serca ratujący życie , jak również za wieloletnią działalność, oraz pomoc w organizowaniu i propagowaniu Honorowego Krwiodawstwa. Życzenia i podziękowania wszystkim krwiodawcom przekazał również  wicestarosta Pan Józef Mroczek. Na akademii tej zostały także wręczone dyplomy uznania dla krwiodawców z Młodzieżowego Klubu HDK działającego przy  Zespole Szkół Nr 3 pod opieką Pani Elżbiety Madej.  Za aktywny udział w akcjach HDK wyróżnienia otrzymali: Janas Sylwia, Sułek Karina, Pastuszak Piotr, Chwastek Krzysztof, Gałka Aleksandra, Kiełbasa Adrian, Stabrawa Karol, Wąs Dawid, Łach Michał, Kluba Rafał, Dźwigaj Karol, Sobas Weronika, Szperlich Karolina, Kaim Natalia, Mocię Klaudia.

Uroczystą akademię zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów  Zespołu Szkół Nr 3 : Ewelinę Orzechowską, Karolinę Cieślę, Paulinę Kurek, Karolinę Mikler, Weronikę Gawłowicz  oraz  uczniów  z I LO w Bochni. Poczęstunek dla zaproszonych gości przygotowali uczniowie klasy II d, III d i III b  pod opieką Pani Anny Biernat, Pani Haliny Żołny oraz  Pani Katarzyna Kielar- Drabiny.

Zarząd Okręgowy PCK w Bochni składa podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.