Organizacja pracy szkoły od 17.05.2021 r.

• By pc
  • 11 maja, 2021

Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni z dnia 11.05.2021 r.

1. Na podstawie rozporządzenia ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  w terminie od 17.05.2021 do 28.05.2021 . wszystkie zajęcia dydaktyczne i wychowawcze w Zespole Szkół nr 3 w Bochni będą prowadzone w tzw. systemie hybrydowym (50 % uczniów z danego oddziału i danej grupy realizuje zajęcia stacjonarnie i 50 % uczniów z danego oddziału i danej grupy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 30 c ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

2. Podziału oddziału klasowego na dwie równe grupy  dokonuje wychowawca oddziału do dnia 13.05. do godz.15.00 informując o podziale uczniów i rodziców oraz nauczycieli uczących w oddziale poprzez moduł wiadomości w dzienniku elektronicznym oraz zamieszczając stosowną informację w zespole „ zajęcia z wychowawcą” w aplikacji Teams.

3. Wychowawca oddziału w dniu 13.05. do godz.15.00 wprowadza do systemu UONET+ nowy plan lekcji obowiązujący od 17.05.2021 r.

4. Oddziały dwuzawodowe również dzielone są na grupy, także w zakresie jednego zawodu na wszystkich przedmiotach zawodowych.

5. W tygodniu od 17.05. – 21.05.2021 r. grupy nr 1 uczestniczą w zajęciach stacjonarnie  w szkole, grupy nr 2 – w miarę możliwości technicznych – uczestniczą w zajęciach online  w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem aplikacji MS Teams lub innych metod nauki na odległość.

6. W tygodniu od 24.05. – 28.05.2021 r. grupy nr 2 uczestniczą w zajęciach stacjonarnie w szkole, grupy nr 1 – w miarę możliwości technicznych – uczestniczą w zajęciach online  w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem aplikacji MS Teams lub innych metod nauki na odległość.

7. Na zajęciach stacjonarnych w szkole obecność uczniów zaznaczamy tradycyjnie „ .  ”. Obecność  uczniów w trypie pracy zdalnej literką „ p „

8. Od poniedziałku 31.05.2021 r. wszystkie oddziały klasowe wracają do zajęć stacjonarnych w szkole – o ile nowe rozporządzenie MEiN nie będzie stanowiło inaczej.

9.  Oceny przewidywane z zajęć dydaktycznych i zachowania w br. szkolnym należy ustalić do 11 czerwca.  Po 11 czerwca, zmiana rocznej oceny przewidywanej dokonywana jest tylko w trybie opisanym w statucie szkoły, po złożeniu przez ucznia stosownego, pisemnego wniosku do 15.06.2021 r. włącznie.

10. Oceny roczne z zajęć dydaktycznych i  zachowania należy ustalić do piątku 18 czerwca.

11. Zajęcia dydaktyczne w ramach projektu CKZ i programu Erasmus + mogą być realizowane w systemie stacjonarnym do końca roku szkolnego.

12. Uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia wszystkie zajęcia dydaktyczne z przedmiotów ogólnokształcących i teoretycznych przedmiotów zawodowych realizują w trybie hybrydowym godnie z podziałem przygotowanym przez wychowawcę. Zajęcia praktyczne u pracodawcy realizują zgodnie z umowa o pracę.

13. Uczniowie i rodzice mogą korzystać z pomocy pedagoga i psychologa – pedagog i psycholog pracują stacjonarnie w szkole.

14. Do dyspozycji uczniów codziennie czynna jest biblioteka szkolna. Zachęcamy do korzystania z katalogu online – https://m002057.molnet.mol.pl/

15. Po wejściu do szkoły, należy zdezynfekować dłonie przy użyciu płynu dezynfekującego. Na terenie szkoły w częściach wspólnych obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos. Uczeń po zajęciu miejsca w ławce może zdjąć maseczkę. W zajęciach stacjonarnych w szkole może uczestniczyć osoba bez objawów chorobowych.

Piotr Czekaj – dyrektor szkoły