“Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” Prezentacja w Tarnowie

• By wwwzs3
  • 3 grudnia, 2013

27 listopada 2013 r. w Auli Małopolskiego Urzędzie Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnego finału VII edycji Małopolskiego Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. Swoje dokonania zaprezentowało 12 z blisko 50 szkół regionu tarnowskiego, które przystąpiły w tym roku do projektu. Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymały pamiątkowe nagrody książkowe, a dyrektorzy podziękowania i listy gratulacyjne. Komisja Rejonowa wybrała nasz szkolny projekt pod nazwą „Miłość daje nam tą moc, to nasz lek na całe zło” do prezentacji podczas tej  uroczystości. Uczestnicy projektu przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pani mgr Anny Szewczyk. Projekt „Miłość daje nam tą moc, to nasz lek na całe zło” realizowany był w ZS nr 3 od stycznia do października 2013 roku przez następujących wolontariuszy: Jakuba Pławeckiego i Adriana Więcek z klasy III TE b, Renatę Szostak i Joannę Kornaś z klasy III TE a, Elżbietę Oleksy, Katarzynę Wiśniowską i Paulinę Frontczak z klasy II TEa, Daniela Warchołek i Paulinę Chmielowską z klasy II TE e oraz Simonę Błachut, Annę Mazurkiewicz, Patrycję Wilgocką, Agatę Piwowarską, Renatę Janioł, Monikę Trojanowską, Jolantę Owsiankę, Edytę Wróbel, Elżbietę Czesak, Sylwię Korba i  Kamilę Wygoda z klasy II TE f.

Opiekunem i koordynatorem projektu była mgr Elżbieta Madej. Projekt adresowany był do uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej, pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. bł. E. Bojanowskiego, dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, z Domu Dziecka, z rodziny zastępczej, chorych w szpitalu, czekających na krew, ludzi ubogich i potrzebujących pomocy materialnej. W realizacji projektu uczestniczyli członkowie Szkolnego Koła Wolontariusza działającego pod opieką mgr Ewy Szymczyk, mgr Wioletty Pawlak, mgr Marty Jaroszewskiej oraz  mgr Marii Tomasik. Zwycięzcy etapów rejonowych spotykają się na uroczystej gali, która w tym roku odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej 4 grudnia.