Konkurs Recytatorski im. Andrzeja Bursy

• By ml
  • 11 grudnia, 2015

31 listopada młodzież naszej szkoły wzięła udział w Konkursie Recytatorskim im. Andrzeja Bursy. Pamiętając o poecie, młodzież zaprezentowała wiersze i monodramy Andrzeja Bursy.

Andrzej Bursa to  krakowski poeta, dziennikarz, uważany za twórcę odrębnego, outsidera, wielkiego artystę, twórcę lirycznych, niezapomnianych wierszy. Nagrodą w Konkursie było spotkanie z żoną poety Ludwiką Szemiot i synem poety Michałem. W Konkursie Recytatorskim im. Andrzeja Bursy zorganizowanym    w Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Szczepan Kilijański ( II Teb) ( wiersz ,,Aeroterpia” Andrzeja Bursy, ,,Ankieta” ks. Jana Twardowskiego), Justyna Błąkała ( I TEf) ( wiersz  ,,Nadzieja” Andrzeja Bursy,  ,,Miłość”  Czesława Miłosza), Natalia Jankowska ( I Tef) ( wiersz ,,Hamlet” Andrzeja Bursy, ,,Klucz” Wisławy Szymborskiej) , Klaudia Sumara ( I Tef) ( monodram ,,Smok” Andrzeja Bursy, wiersz ,,Ten czas” K. K. Baczyńskiego). Opiekę nad młodzieżą sprawowała p. Anna Szewczyk.