Ile wiesz o Ekologii?

• 22 listopada, 2007

.21 listopada na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się po raz 6 Sesja Ekologiczna. Organizatorem corocznego przedsięwzięcia było Szkolne Kółko Ekologiczne pod opieką p.prof. Danuty Tokarczyk oraz współorganizatorów prof. Ludew Joanny, prof. Anety Wojcieszek, prof. Kingi Placek, prof. Aliny Krakowskiej.

Organizatorzy bocheńskiej konferencji przygotowali kilka wykładów, a także pokaz kreacji karnawałowych z wykorzystaniem surowców wtórnych jakim jest worek foliowy i tak cenny papier. Po udanym pokazie mody był czas na prezentację nowoczesnych urządzeń , które pozwalają na szybkie , zdrowe i łatwe przygotowanie ekologicznych posiłków- Termomix, Tupperware. Młodzież starała się odpowiedzieć na wszystkie pytania z tematów omawianych na sesji. Sesja ekologiczna ZS nr3 w Bochni odbyła się już po raz szósty, przez co stała się tradycją , która umożliwia młodzieży aktywny udział w lokalnej i gospodarczej ekologii. Oprócz młodzieży w sesji uczestniczyli: przedstawiciele bocheńskiego starostwa Dyrektor Wydział Ochrony Środowiska , Rolnictwa i Leśnictwa Wacław Stachura, pracownik tego wydziału Klaudiusz Kuc, Burmistrz Miasta Bochnia Bogdan Kosturkiewicz, wice- Wójt Eugenia Ignacyk, przedstawiciele Nadleśnictwa, Rady miasta Bochnia, Szkół Srednich, Rolnicy z powiatu bocheńskiego.

Organizatorzy sesji składają serdeczne podziękowania Wójtowi Jerzemu Lysy, oraz Prezesowi Zarządu BOLARUS S.A Grzegorzowi Sygnarowiczowi za ogromną życzliwość i wsparcie, które przyczyniło się do jeszcze aktywniejszej pracy SKE na rzecz naturalnego środowiska przyrodniczego.

Dzięki części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy III TEb oraz uczniom z kółka ekologicznego mogliśmy zobaczyć różnego rodzaju stroje wykonane z tworzyw sztucznych – folia itp., które bardzo atrakcyjnie wyglądały na prezentujących je modelkach. Przybyli goście mogli szkosztować różnych przekąsek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Miejmy nadzieję, że w przyszym roku szkolnym uda się powtórzyć całą imprezę, która tym razem ‘była dopięta na ostatni guzik’.