“Ekopozytywni”- II miejsce i wyróżnienia naszych uczniów!

• By az
  • 7 listopada, 2020

Zespół Szkół Nr3 im. ks. prof. J. Tischnera  w Bochni, aktywnie włączył się w realizację projektu “Ekopozytywni”. Jako szkoła  podjęliśmy działania , które miały na celu kształtowanie świadomości  ekologicznej, zdrowotnej  jak i kulturalnej młodego pokolenia, za które wspólnie jesteśmy odpowiedzialni. W ramach projektu kilkuset uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wykładach na temat ekologii przeprowadzonych przez panią Monikę Batko pracownika Ekombudu. Wzięliśmy również udział w konkursie na “EKO-SELFIE” i  w konkursie „Już wiem” przeprowadzonym w formie elektronicznej.

W konkursie wiedzy ekologicznej „Już wiem” w ramach projektu Ekopozytywni – Powiat Bocheński” najlepszą okazała się Aleksandra Dąbrowska z klasy 2 Ta zdobywając drugie miejsce. Wyróżnienia w tym samym konkursie zdobyli: Barbara Stachoń 2Tc,  Monika Kapała 2Tb i  Natalia Czerwińska 2Ta .

W konkursie “Eko- selfie” wyróżnienia zdobyli: Karolina Dyga- 1 Ta, Roksana Banaś, Roksana Bober, Natalia Gacek, Katarzyna Gicala, Monika Kapała, Natalia Szostak – 2 Tb

Konkurs miał na celu promowanie zachowań przyjaznych środowisku, wzrost świadomości ekologicznej i wiedzy z zakresu gospodarki odpadami i ich segregacji. Jego ideą było wyróżnienie uczniów, którzy posiadają największą wiedzę na temat działań w zakresie prawidłowych postaw proekologicznych. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania o segregację śmieci, gospodarkę odpadami oraz wymyślić hasło promujące ekologię.  Zadanie współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Życzymy dalszych sukcesów w podejmowaniu wyzwań związanych z ochroną środowiska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów. Opiekunowie SKE: D. Tokarczyk, A. Zagata