Ekologia i Zdrowie w Zespole Szkół Nr 3 w Bochni

• 5 grudnia, 2009

W dniu 2 grudnia 2009 roku liczne grono młodzieży ZS nr3 w Bochni wzięło udział w sesji ekologiczno – zdrowotnej pod hasłem „ Żywienie a choroby XXI wieku ”. Prelegenci – członkowie Szkolnego Kółka Ekologicznego opowiadali o czynnikach wpływających na zdrowie człowieka, opisywali choroby, z jakimi możemy mieć do czynienia w XXI wieku, jak im zapobiegać i jaką dostosować żywność. Spotkanie połączono z degustacją ekologicznych wyrobów, które zostały przygotowane przez młodzież z klasy IIIted (technikum gastronomiczne)       i które serwowali uczniowe z klasy IItha i IIthb.

Organizatorzy bocheńskiej konferencji gościli ekspertów, którzy przygotowali wykłady na temat: dodatki   w żywności i skutki ich spożywania - pani mgr inż. Halina Bielec, anoreksja oraz bulimia – pani Kazimiera Pławecka, depresja – pani psycholog mgr Marta Bogacz. Wystąpił również szkolny Kabaret Zgred, pokazano muzyczne talenty młodych ekologów oraz pokaz mody . Sesja ekologiczna ZS nr3 w Bochni odbyła się już po raz dziewiąty, przez co stała się tradycją, która umożliwia młodzieży aktywny udział w lokalnej i gospodarczej ekologii. Oprócz młodzieży w sesji uczestniczyli: Przedstawiciel Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Klaudiusz Kuc, Przedstawiciel ODR w Bochni, Przedstawiciele Szkół Średnich, Przedstawiciel Nadleśnictwa w Bochni, Przedstawiciele Bocheńskiego Koła Ekologów w Bochni.

Organizatorami sesji byli nauczyciele: Maria Słowik, Danuta Tokarczyk, Aneta Wojcieszek, Alina Krakowska, Anna Prokop, Katarzyna Kielar- Drabina.

Młodzież Szkolnego Kółka Ekologicznego z klasy IIteb i III tea składa serdeczne podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 3 za ogromną życzliwość i wsparcie, które przyczyniło się do jeszcze aktywniejszej pracy SKE na rzecz zdrowia i naturalnego środowiska przyrodniczego.