90 lat Polskiego Czerwonego Krzyża

• 25 listopada, 2009

W dniu 19.11 2009 r. w Starostwie Powiatowym w Bochni odbyła się uroczysta akademia z okazji 90-lecia PCK.   Na akademii tej nasza szkoła otrzymała podziękowania za realizację idei Polskiego Czerwonego Krzyża oraz działania wspierające Honorowe Krwiodawstwo PCK. Dyplomy uznania za aktywny udział w akcjach HDK otrzymali następujący uczniowie ZS nr 3: Krzysztofowicz Joanna, Szymański Jakub, Kukiełka Jacek, Wygoda Tomasz, Samolej Maria, Marzec Grzegorz, Longa Jakub, Twardowski Michał. Młodzież ZS nr 3 w Bochni od 2002 roku uczestniczy w grupowych akcjach oddawania krwi w ramach Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych „Młoda krew ratuje życie.” Od wrzesnia 2007 r. w naszej szkole działa Klub Honorowego Dawcy Krwi pod opieką mgr Elżbiety Madej.