70 rocznica zbrodni hitlerowskiej na Uzborni

• 25 grudnia, 2009

Po siedemdziesięciu latach od tragicznego zdarzenia, jakim było rozstrzelanie 51 osób w lesie Uzbornia w dniu 18 grudnia 1939 r. obchodzono rocznicę tej lokalnej zbrodni hitlerowskiej. Daty tej nie sposób zapomnieć, jest ona bardzo ważna dla społeczności Bochni, stąd i młodzież naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach oddających cześć ofiarom egzekucji.

17 grudnia 2009 r. uczniowie uczestniczyli w Czwartkowym Wieczorze Pamięci w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni. Podczas tego spotkania prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Zbigniew Siudak wygłosił odczyt na temat genezy i przebiegu tragicznych wydarzeń, odbyła się również projekcja filmu pt.,,Album” z roku 1978, swoistego dokumentu tamtych dni.

18 grudnia Szkolny Poczet Sztandarowy ZS nr 3 reprezentował nas w bazylice w trakcie mszy św. w intencji pomordowanych mieszkańców Bochni i okolic a później złożył kwiaty pod Pomnikiem przy wzgórzu Uzbornia.