50 –lecie Honorowego Dawstwa Krwi

• 26 listopada, 2008

50 –lecie Honorowego Dawstwa Krwi W dniu 20.11 2008 roku w Starostwie Powiatowym w Bochni odbyła się uroczysta akademia z okazji 50-lecia HDK. Na akademii tej nasza szkoła została wyróżniona medalem 50-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża za szczególne zasługi efektywnym działaniu wspierającym Ruch Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Dyplomy uznania za aktywny udział w akcjach HDK otrzymali następujący uczniowie ZS nr 3 : Joanna Krzysztofowicz , Justyna Strządała , Joanna Dyrkacz, Ewelina Bieniek, Joanna Barczyk, Rafał Panna , Kamil Adamek, Katarzyna Cabała, Michał Kokoszka, Szymon Patynko, Arkadiusz Stasik, Marcin Nawrocki, Jakub Nowak, Michał Samek, Krzysztof Gołębiowski, Rafał Harabasz. Młodzież ZS nr 3 w Bochni od 2002 roku uczestniczy w grupowych akcjach oddawania krwi w bocheńskim punkcie krwiodawstwa. Pierwsza grupowa akcja oddawania krwi została przeprowadzona w listopadzie 2002 roku , wzięło w niej udział 32 uczniów oddając ok.15 litrów krwi W kolejnych trzech latach honorowi dawcy krwi z ZS Nr 3 brali udział w Rejonowym Konkursie na największą ilość krwi zajmując w:

• 2003 r. II miejsce – 60 litrów krwi ( 132 pobrania)
  • 2004 r. I miejsce – 81,5 l krwi ( 181 pobrań)
  • 2005 r. II miejsce -60 litrów krwi (133 pobrania)
  • 2006 r. w ramach Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych „Młoda krew ratuje życie” 61 l krwi ( 135 pobrań)
    • dyplom za zajęcie X miejsca w etapie wojewódzkim w kategorii największa liczba honorowych krwiodawców
    • wyróżnienie za największą ilość oddanej krwi (60,8 l)

Od IX 2007 r. działa Klub Honorowego Dawcy Krwi pod opieką mgr Elżbiety Madej.

Powyższe osiągnięcia są rezultatem popularyzowania w ZS nr 3 idei honorowego oddawania krwi wśród młodzieży uczącej się oraz promocji honorowego krwiodawstwa w społeczności lokalnej.